Tarihçe

Tarihçemiz

Firmamız özellikle Kimya Sektörünün ihtiyaç duyduğu makina ve teçhizatlarını imal etmek için Yakup ERTAN tarafından İstanbul’da kurulmuştur. Kuruluş aşamasında yaşanılan zorluklar firmamızın temellerini daha da sağlam kılarak emin ve kararlı adımlarla katları çıkmamızı sağlamıştır. Ortaya koymuş olduğumuz kaliteli ve ekonomik çözümlü ürünler ile firmamız, piyasada hatırı sayılır firmalar arasında yer almıştır. Şu anda firmamız gerek yurtiçi çalışmaları gerekse yurtdışı çalışmalar ile iç piyasada adından istikrarlı bir şekilde söz ettirmektedir.
2003
YIL

KURULUŞ

Ertanlar Paslanmaz, Yakup ERTAN tarafından İstanbul’da 160 m²’lik bir alanda kurulmuştur.

2005
YIL

YENİ ÜRÜN

Firmamız özellikle Tekstil Kimyasalları üreten firmaların ihtiyaçları doğrultusunda ve taleplerini karşılamak adına ilk Flaker (The Cooling Drum Flaker) üretimine başlamıştır.

2006
YIL

İLK İHRACAT

Firmamız benimsemiş olduğu kaliteli ve ekonomik çözümler sunma ilkeriyle hareket ederek ilk ihracatını Tunus’a yapmıştır.

2007
YIL

YENİ ÜRÜN

Firmamız kurulduğu günden bu yana araştırma ve geliştirme dürtüsünden hiç ödün vermeden, özellikle silikon üretimde çokça kullanılan tek kademeli homojenizatör’ü piyasaya sürerek birçok üretilen ürünün istenilen homojenliğe sahip olmasını sağlamıştır.

2012
YIL

YENİ BİR ÇALIŞMA ALANI

İhracatların başlaması ve portföye eklemiş olduğumuz yeni ürünlerimiden dolayı var olan yerimize sığamaz olduk ve 960 m²’lik bir alana taşındık.

2013
YIL

YENİ BİR DÜNYA

Kuruluşumuzdan beri edinmiş olduğumuz ilkelerimiz bizi büyüterek ve birçok konuda referans kılarak bizlere Orta Doğu’nun kapılarını açmıştır.

2016
YIL

YENİ BİR ÜRÜN DAHA

Firmamız 2007 yılında üretmiş olduğu Tek Kademeli Homojenizatör’e ek olarak Üç Kademeli Homojenizatör’ü geliştirerek ve üreterek özellikle Makro Silikon üreten firmaların beğenisine sunmuştur. Sonuç: Mükemmel!